“Yapısal ahşap panelleri ile artık Her Duvar Esşiz…”

Fırçalama işlemi, pürüzsüz yüzeyleri ortaya çıkıyor…

Ahşabın yumuşak kısımlarını çok çeşitli fırçalarla işlemden geçirerek ortaya çıkartıyoruz. Böylelikle ahşabın dayanıklılığını artırıyoruz ve ahşabın yapısında ve damarlarında ilginç efektleri katıyoruz. Aynı zamanda çok düzgün ve pürüzsüz bir yüzey ile sonuçlandırıyoruz. Bu arıtma tekniği çağdaş ağaç işlerinde çok popüler bir metottur.

Uzun dayanıklılık için termik işlem

 

Termik işlem sayesinde ahşaba uzun ömürlü bir dayanıklılık kazandırıyoruz. Ahşaplar çok özel koşullarda 190-215° ile ısıtılıyor. Bu süreç sırasında ahşaptaki şekere benzeyen maddeler karamelleşiyor, böylelikle muhteşem bir sağlamlık ve mantar hastalıklarına karşı müthiş bir direnç kazanılıyor ayrıca ahşabın yapısı değişiyor ve daha güzel koyu bir renk ile buluşuyor.

Asimetrik ürünler mevcut ürünlerimizin dekoratif olarak çeşitli amaçlarla kullanılabilmesi için paneller haline getirilmiş şeklidir.

Asimetrik ürün dizisini geliştirirken dinamik olması için özen gösterdik. Asimetrik serimiz, ahşabın doğallığındaki farklı katman ve renk birleşimlerinin yarattığı yüzeylerin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Asimetrik serisindeki ürünlerimizde dizaynlar da ahşabın bu doğal özelliğinden elde edilen ışık ve gölge etkileşimleri üç boyutlu bir etki ve derinlik vermektedir.