“Çatınız da yahut duvarınız da o eşsiz sıcaklığı hissetmek istermisiniz?..”

Melez çam, Sarı Sedir ve Kızıl Sedir Alternatifleri  ile Thermowood işlemi görmüş bu ürünler yıllar boyu göz zevkinizi dolduracak.

Marangozların eski bir sözü bugüne kadar bu kiremitlerin çatılardaki yaşama süresini gösteriyor: “Çatı eğimlilik ne kadar dik ise o kadar uzun yıllar dayanma gücü vardır.” Çatı ne kadar dik olursa yağmur suyu o kadar hızlı akıp gidiyor, kuruyor. Nem daha hızlı kuruduğu için rüzgâra maruz kalan pozisyonlarda ve ayrıca daha sert iklimlerde, yüksek rakımlarda kiremitlerin dayanıklılığını yükseltiyor. Nemli ve sıcak iklim şartlarında ortaya çıkan ahşap mantarları dayanıklılık süresini azaltır. Sürekli değişen yağmurun nemliliğe ve güneşin ve sıcaklığın etkisine maruz kalan taraftaki cepheler genelde en çok zorlananlardır. Aynı şey tabii ki 2 kat duvar kaplama olarak aktarılan ahşap kiremitler için de geçerlidir.

Melez çam ahşabı yüksek dayanıklılığa, doğal ve çürümeye karşı içerdiği maddeler ile hava şartları ne olursa olsun kimyasal işlem yapılmadan yüzyıllarca kullanıma uygundur.